لیست 10 بدافزار مخرب ماه، افزایش فعالیت ویروس واناکرای

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز ماهر، جدیدترین آمارها نشان می دهد که ‫بدافزارهایی که در ماه جولای شناسایی شده اند با لیست 10 بدافزار مخرب ماه قبل همخوانی دارند. البته مقداری افزایش در فعالیت بدافزارهای واناکرای (‫WannaCry) و تینبا (‫Tinba) هم مشاهده شده است.

لیست 10 بدافزار مخرب ماه، افزایش فعالیت ویروس واناکرای

افزایش فعالیت بدافزار ‫Trickbot باعث مقداری افزایش در خانواده بدافزاری Multiple شده است و کاهش قابل توجه فعالیت های بدافزار Qakbot هم موجب کاهش در خانواده dropped شده است.

خانواده های مخربی که در این ماه بسیار مطرح بوده اند به صورت زیر است:

Dropped: این خانواده شامل بدافزارهای موجود روی سیستم، کیت های اکسپلویت و نرم افزارهای آلوده شخص ثالث می گردد. بدافزارهای Gh0st و Pushdo در این خانواده قرار دارند.

Malspam: ایمیل های ناخواسته که کاربر را ترغیب به دانلود بدافزار از سایت های مخرب و یا باز کردن پیوست های مخرب موجود در ایمیل ها می نماید. بدافزارهای NanoCore، Dridex، Tinba و Kovter در این خانواده قرار دارند.

Malvertising: بدافزارهایی که به منظور تبلیغات مخرب استفاده می شوند.

Network: بدافزارهایی که از پروتکل های قانونی شبکه یا ابزارهای آن مانند پروتکل SMB یا PowerShell از راه دور، بهره برداری می نمایند.

Multiple: بدافزارهایی که در حال حاضر در حداقل دو خانواده بدافزاری فعالیت دارند. بدافزارهای ZeuS، CoinMiner و Trickbot حداقل در دو خانواده بدافزاری فعالیت دارند.

لیست 10 بدافزار مخرب این ماه به صورت زیر است:

Trickbot

Dridex

WannaCry

ZeuS

NanoCore

CoinMiner

Kovter

Pushdo

Tinba (Tiny Banker)

Gh0st

منبع: خبرگزاری مهر

به "لیست 10 بدافزار مخرب ماه، افزایش فعالیت ویروس واناکرای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست 10 بدافزار مخرب ماه، افزایش فعالیت ویروس واناکرای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید