برق چند اداره پرمصرف پایتخت قطع شد؟

از 22 تیرماه با هدف مدیریت مصرف برق در زمان پیک، اولتیماتوم یک هفته ای به اداره های پایتخت داده شد و مصرف برق 1000 اداره زیر ذره بین نهاده شد که با گذشت حدود یک هفته از این اقدام به نظر می رسد اداره های تهران خیلی هم پر مصرف نبودند.

برق چند اداره پرمصرف پایتخت قطع شد؟

به گزارش خبرنگاران، 22 تیرماه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ بیان کرد که به دستگاه های پرمصرف مهلت یک هفته ای داده می گردد و در صورت استمرار این شرایط، برق مراکز یاد شده با هماهنگی استانداری تهران قطع خواهد شد. در 24 تیرماه نیز اعلام شد برق ادارات پرمصرف اداری دولتی و غیردولتی پایتخت در راستای بخشنامه استانداری مبنی بر کاهش مصرف انرژی، قطع خواهد شد؛ خبری که حاکی از جدیت وزارت نیرو در اجرا کردن طرح های مدیریت مصرف بود.

برق 15 دستگاه دولتی قطع شد

در این راستا، حسین صبوری- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ - در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به مصوبه استاندار درمورد دستگاه های ملی و استانی مستقر در استان و شهر تهران، اظهار کرد: این مصوبه چند بند مهم داشت؛ نخست آنکه دستگاه های دولتی باید 10 درصد مصرف خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند. دوم این که از ساعت 12 تا 18 باید دمای سیستم های سرمایشی خود را روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم نمایند و تمام یا بخشی از مصرف خود را از ساعت 12 تا 16 به وسیله برق اضطراری استفاده نمایند.

وی با بیان این که 1000 مرکز بزرگ دولتی برای این امر هدف گذاری شد، گفت: 250 نفر از همکاران ماموریت پیدا کردند که به مراکز مذکور مراجعه و میزان مصرف برق این مراکز را با چک لیست هایی که در اختیار داشتند، آنالیز و گزارش نمایند. البته 1000 دستگاه پرمصرف نیستند بلکه مصرف دیماند آن ها بالاست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با تاکید بر این که بخش عمده ای از دستگاه ها بخش نامه مذکور را رعایت کردند، اضافه کرد: در میان برق تعدادی از دستگاه ها که به آن ها اخطاریه هم داده بودیم اما مصرف را رعایت نکرده بودند، با هماهنگی استانداری تهران برای دقایقی قطع شد.

صبوری تعداد دستگاه های مذکور را 15 بیان کرد و گفت: علی رغم اینکه هوا گرم و مصرف برق بالاست هم مردم و هم دستگاه ها همراهی می نمایند که مصرف را مدیریت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برق چند اداره پرمصرف پایتخت قطع شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق چند اداره پرمصرف پایتخت قطع شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید