حل مشکل مدارس پلمب شده تهران با مذاکره استاندار و رییس بنیاد شهید

رئیس شورای آموزش و پرورش استان تهران از حل موقت مشکل مدارس تحت ملکیت بنیاد شهید خبر داد و گفت: دو مدرسه ای که پلمب شده بودند نیز بزودی فک پلمب می شوند.

حل مشکل مدارس پلمب شده تهران با مذاکره استاندار و رییس بنیاد شهید

شکرالله حسن بیگی در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح آخرین وضعیت مدارس دولتی تحت ملکیت بنیاد شهید، گفت: بر اساس صحبت استاندار تهران با رئیس بنیاد شهید ، ایشان دستور دادن پیگیری قضائی این موضوع متوقف شود تا به یک توافق با اموزش و پرورش برسند به این ترتیب مشکل به صورت موقت حل شده و بزودی دو مدرسه پلمب شده نیز فک پلمب می شوند.

وی افزود: مالکیت این مدارس برای بنیاد شهید است و آموزش و پرورش نیز این موضوع را قبول دارد لذا باید نسبت به خرید و یا تهاتر این املاک بر اساس یک توافق اقدام شود.

پیش تر محسنی بندپی استاندار تهران نیز در گفت گو با خبرنگاران، درباره این مدارس گفته بود: در حال حاضر نقدینگی لازم برای خرید مدارس وجود دارد و در حقیقت آموزش و پرورش می خواهد این مدارس بخرد و بنیاد هم می خواهد بفروشد اما باید در نحوه خرید توافقی را ایجاد کنیم. بی تردید با توجه به وجود منابع لازم برای خرید این مدارس بزودی توافق نحوه خرید را ایجاد می کنیم تا این مشکل در کمترین زمان ممکن حل شود.

به گزارش خبرنگاران، روز سه شنبه هفته گذشته یازدهم تیرماه رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از پلمب دو مدرسه دولتی تهران توسط بنیاد شهید خبر داده و علت پلمپ این مدارس را مسائل مالی عنوان کرده بود.

وی پیرو خبری مبنی بر احتمال پلمب 11 مدرسه قلع و قمعی دارای مالک حقوقی در تهران (بنیاد شهید) و سرگردانی 8000 دانش آموز در پی این اقدام گفته بود: متأسفانه دو مدرسه ابتدایی دخترانه زیوری در منطقه 2 و مدرسه پسرانه شهدای هسته ای در منطقه 3 پلمب شدند. همه ما در حال تلاشیم تا مسائل مربوط هرچه سریع تر حل شوند، حتی ظاهراً نهادهای بالاتر برای حل معضل ورود کرده اند و امیدواریم مشکل این دو مدرسه نیز حل شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حل مشکل مدارس پلمب شده تهران با مذاکره استاندار و رییس بنیاد شهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل مدارس پلمب شده تهران با مذاکره استاندار و رییس بنیاد شهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید