فاز دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به بهره برداری رسید

آیین بهره برداری از فاز دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از نمایندگان مجلس در محوطه میراث جهانی تخت جمشید برگزار گردید.

فاز دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگاران، با توجه به تاکید سازمان جهانی گردشگری بر تحول دیجیتال در ارائه خدمات به عنوان شعار سال 2018 و به منظور ارتقای کیفیت و سهولت دسترسی گردشگران خارجی و داخلی به بلیت موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی، این سرویس به همت مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی راه اندازی شده است.

در این فاز از توسعه سامانه، اماکن پربازدید استان فارس اعم از تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، سعدیه، حافظیه، حمام وکیل و ارگ کریم خانی مجهز به زیرساخت فروش الکترونیکی شده اند.

پیش از این نیز در فاز اول، مجموعه های سعدآباد، نیاوران، کاخ گلستان و موزه ملی ایران به این امکان مجهز شده اند.

استندهای الکترونیکی فروش اتوماتیک بلیت، گیشه های الکترونیکی و گیت های کنترل تردد اتوماتیک از جمله تجهیزاتی هستند که در کنار سامانه یکپارچه نرم افزاری فروش بلیت نصب و راه اندازی شده اند.

با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته توسعه سامانه در کلیه اماکن تاریخی پربازدید استانهای کشور تا سرانجام سال ادامه خواهد یافت و فروش اینترنتی بلیت موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در پرتال جامع گردشگری کشور در دسترس عموم گردشگران قرار خواهد گرفت.

با توجه به مجموعه اقدامات فنی انجام گرفته، مرکز فناوری اطلاعات سازمان آمادگی خود را برای ارائه وب سرویس فروش بلیت موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به کلیه صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به ویژه حوزه گردشگری اعلام کرده است.

منبع: میراث آریا

به "فاز دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید