هزینه سفر به سمنان چقدر است؟

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، هزینه سفر به سمنان با توجه به نرخ های هتل، رستوران، حمل و نقل داخل شهری و بازدید از دیدنی ها، طیف گسترده ای را در برمی گیرد.

هزینه سفر به سمنان چقدر است؟

شهر سمنان از جمله شهرهای ایران و مرکز استان سمنان است، که به دلیل داشتن فاصله کوتاه با تهران، می تواند به عنوان مقصدی برای گردشگری و سرگرمی، به مردم این کلان شهر معرفی گردد. علاوه بر آن، مردم سایر نقاط کشور نیز می توانند اوقات خوشی را در این شهر تاریخی سپری نمایند. هزینه سفر به سمنان، با توجه به نرخ های موجود در بخش های هتل، رستوران، حمل و نقل و بازدید از دیدنی ها، بسیار فرق دارد. با ما همراه باشید تا از برآورد های هزینه سفر به شهر سمنان، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

هزینه سفر به سمنان

از تهران تا شهر سمنان در حدود 230 کیلومتر راه است که طی کردن این مسافت از طریق خودروی شخصی در حدود 3 ساعت به طول می انجامد. هزینه بنزین برای این سفر، با توجه به نوع خودروی شما، مقدار مصرف بنزین و روشن بودن کولر، در حدود 30 هزار تومان خواهد شد.

اگر قصد داشته باشید تا این سفر را از طریق اتوبوس های بین شهری انجام دهید، هزینه بلیط شما از 17 هزار تومان تا 30 هزار تومان متغیر خواهد بود. دلیل این امر، استفاده از اتوبوس های VIP در بلیط های گران قیمت تر است. در نظر داشته باشید با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس خود، می توانید در هزینه های این بخش صرفه جویی کنید.

برای سفر از تهران به سمنان، استفاده از قطار نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. سفر با قطار بین این دو شهر (متناسب با نوع قطار) در حدود 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد و هزینه بلیط آن نیز از 10 هزار تومان تا 30 هزار تومان متغیر خواهد بود. به یاد داشته باشید که خرید بلیط اینترنتی می تواند هزینه بلیط شما را کاهش دهد.

میانه هزینه اقامت در سمنان

شهر سمنان دارای هتل ها و اقامتگاه های مختلفی (از 1 ستاره تا 5 ستاره) است، اما نرخ اقامت در آنها از تفاوت چندانی برخوردار نخواهد بود. بدین ترتیب هزینه اقامت در یک اتاق دو تخته در هتلی 5 ستاره در حدود 270 هزار تومان به ازای هر شب است، در حالی که در هتل هایی با درجات پایین تر و اقامتگاه ها، این هزینه به 200 هزار تومان کاهش خواهد یافت.

میانه هزینه خورد و خوراک در سمنان

شهر سمنان دارای رستوران های مختلفی است که که طیف گسترده ای، از غذاهای سنتی تا جگرکی و فست فود، را در بر می گیرند. بدین ترتیب، یک وعده غذا در این شهر از 15 هزار تومان تا 40 هزار تومان به ازای هر نفر هزینه خواهد داشت.

هزینه حمل و نقل در سمنان

حمل و نقل درون شهری در سمنان از طریق تاکسی ها و اتوبوس ها انجام می گردد. در این شهر، نرخ کرایه تاکسی برای هر راستا از 500 تومان تا 2 هزار تومان متغیر بوده، و این هزینه با استفاده از اتوبوس ها کاهش خواهد یافت.

هزینه بازدید از دیدنی های سمنان

شهر سمنان دارای دیدنی های بسیار متفاوتی است که بازدید از آنها، تجربه ای از سفر به تاریخ ایران را برای شما به ارمغان خواهد آورد. هرچند بازدید از بعضی دیدنی ها هزینه نخواهد داشت، اما هزینه بازدید از دیگر جاذبه ها از 2 هزار تومان تا 10 هزار تومان متغیر خواهد بود.

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در سمنان

سفر یک روزه از تهران به سمنان در مقرون به صرفه ترین حالت ممکن در حدود 350 هزار تومان هزینه خواهد داشت. اگر قصد داشته باشید تا همین سفر را با امکانات بیشتری تجربه کنید، هزینه شما تا 700 هزار تومان قابل افزایش است. گفتنی است که این هزینه با در نظر گرفتن هزینه بلیط رفت و برگشت اتوبوس و قطار برای دو نفر محاسبه شده است.

بودجه پیشنهادی گذراندن سه روز در سمنان

اگر قصد داشته باشید تا سفری سه روزه به سمنان را تجربه کنید، با توجه به نرخ های ذکر شده، هزینه های شما در مقرون به صرفه ترین حالت ممکن در حدود 950 هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که با افزایش بودجه خود در بخش های مختلف، این سفر می تواند تا سقف یک میلیون و 900 هزار تومان نیز هزینه داشته باشد. به یاد داشته باشید تا در این سفر، بودجه لازم برای تهیه سوغاتی های شهر سمنان را نیز به همراه داشته باشید.

منبع عکس: گوگل مپ

منبع: کجارو / pto.semnan.ir / iranhotelonline.com / samtik.com / pws0.rai.ir / payaneh.ir / google.com

به "هزینه سفر به سمنان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سفر به سمنان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید