چشم انتظاری همسران شهدا سوژه یک نمایش شد

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، کارگردان نمایش پاییز نگفته بود از اجرای موفقیت آمیز این نمایش و دغدغه های خود برای به تصویرکشیدن حماسه دفاع مقدس گفت.

چشم انتظاری همسران شهدا سوژه یک نمایش شد

علی خونساری کارگردان نمایش پاییز نگفته بود، در گفت وگو با خبرنگار ، درباره متن نمایشنامه این اثر گفت: این نمایش در خصوص شخصیتی به نام میناست که بعد از عقد، همسرش به جبهه رفته و دیگر برنمی شود. در سال های انتظار برای بازگشت مسافر گمشده، شاهد گرفتاری ها و مسائل زندگی مینا هستیم.

خونساری با اشاره به هدف خود از به اجرا در آوردن نمایش پاییز نگفته بود گفت: در تمام جوامع بشری جنگ یک مسئله اجتماعی است و یکسری عواقب اجتناب ناپذیر مثل چشم انتظاری خانواده ها و ندیدن پیکر شهدا و ... وجود دارد.

وی افزود: از آنجا که کشور ما هم درگیر هشت سال جنگ و دفاع مقدس بود، همیشه به تمام افراد جنگ زده ارادت ویژه داشتم و تصمیم به نشان دادن ارادت خود در قالب نمایش گرفتم.

این کارگردان تئاتر با اشاره به انتخاب عنوان پاییز نگفته بود برای این نمایش، گفت: این نمایش دارای یک متن شاعرانه و دیالوگ های رمز آمیز است؛ مینا در این نمایش با دیالوگ هر وقت پاییز تمام شود، همسرم بر می شود خود را آرام می کند.

کارگردان نمایش پاییز نگفته بود درباره انتخاب بازیگران برای اجرای این نمایش گفت: بنده از سال 1385 وارد حرفه تئاتر شدم و از سال 90 به صورت جدی این حوزه را دنبال کردم. انتخاب بازیگران بر اساس شناخت کافی من از آنان طی چند سال همکاری بود.

خونساری شرح داد: کارگردان همیشه اتفاقات افتاده در اجرا را تعیین می کند و بنده به شدت روحیه آرامی دارم؛ طی سالیانی که در حوزه تئاتر فعال بوده ام خدارا شکر هیچ مسئله ای با اجرای بازیگران نمایش نداشته ام.

این کارگردان تئاتر با اشاره به استقبال مخاطبان از اجرای نمایش پاییز نگفته بود گفت: با وجود اینکه سالن محراب بین تماشاگران و حمایتگران تئاتر تا حدودی مهجور مانده، این نمایش با اجرای 5 شبه خود به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. به عنوان کارگردان قصد ارسال نمایشنامه پاییز نگفته بود در جشنواره را برای اجرای مجدد و همچنین ادامه این نمایش برای اجرا در سالن های دیگر را دارم.

خونساری درباره مسائل اجرای این نمایش اظهار کرد: مسائل مالی همیشه گریبانگیر تئاتر است. اما کمبود ها و نیاز هایی برای تهیه لباس های بازیگران و طراحی اجرا و دیگر عوامل وجود دارد که ما با این قضیه به شدت کنار آمده ایم و امیدواریم بهبود پیدا کند.

نمایش پاییز نگفته بود به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی علی خونساری و با هنرمندی رها آرشید، فهیمه گردان، سمانه حبیب پور، علیرضا اسفندیاری و علی خونساری هرشب ساعت 18:00 تا 3 آبان ماه در تالار محراب اجرا می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چشم انتظاری همسران شهدا سوژه یک نمایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انتظاری همسران شهدا سوژه یک نمایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید