آزمایش بالینی دو واکسن کرونا از سرگرفته می شود

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی به نقل از دیلی میل، رئیس طرح Operation Warp Speed آمریکا خاطرنشان کرد احتمالاً آزمایش بالینی دو واکسن کووید 19 بالقوه آکسفورد و جانسون و جانسون هفته آینده از سر گرفته می شود.

آزمایش بالینی دو واکسن کرونا از سرگرفته می شود

آزمایش های بالینی واکسن کووید 19 بالقوه ای که دانشگاه آکسفورد با همکاری شرکت آسترازنکا توسعه داده و همچنین واکسن بالقوه جانسون و جانسون به دلیل ظهور عوارض جانبی در شرکت کنندگان متوقف شده بود.

هر دو این واکسن ها از وکتور ویروس توسعه یافته اند.

اما دکتر منصف اسلوعی، رئیس این طرح اعلام کرد سازمان غذا و دارو آمریکا احتمالاً در هفته جاری در این باره تصمیم گیری می کند.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر هیچ نشانه ای حاکی از آن وجود ندارد که واکسن های توسعه یافته از وکتور ویروس، ایمنی کمتری نسبت به انواع دیگر دارند.

آزمایش بالینی واکسن کووید 19 بالقوه دانشگاه آکسفورد در 8 سپتامبر متوقف شد زیرا در یکی از داوطلبان عوارض شدیدی ظاهر شد که طبق تشخیص پزشکان میلیت عرضی بود.

واکسن توسعه یافته در شرکت جانسون و جانسون نیز در 12 اکتبر، پس از آن متوقف شد که یکی از داوطلبان به بیماری ناشناخته ای مبتلا شد. این شرکت از فراهم کردن اطلاعات بیشتر درباره ماهیت بیماری خودداری کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آزمایش بالینی دو واکسن کرونا از سرگرفته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بالینی دو واکسن کرونا از سرگرفته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید