نورشرق: پرونده بلبلی با طارمی و ترابی تفاوت داشت، نام باشگاه ها و موقعیت آنها تفاوتی برای ما ندارد

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، جمشید نورشرق، رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال تأکید کرد که پرونده محمد بلبلی تفاوت هایی با پرونده مهدی طارمی و مهدی ترابی داشته است.

نورشرق: پرونده بلبلی با طارمی و ترابی تفاوت داشت، نام باشگاه ها و موقعیت آنها تفاوتی برای ما ندارد

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جمشید نورشرق، رئیس کمیته وضعیت بازیکنان در مورد حواشی مطرح شده پیرامون حکم محرومیت بازیکن پیشین باشگاه سپیدرود و ماجرای انتقال این بازیکن به باشگاه های فولاد خوزستان و استقلال گفت: اولاً مقایسه یک پرونده با پرونده های دیگر اساساً کار درستی نیست به این جهت که هر پرونده شرایط، مقتضیات و موضوعات متفاوتی دارد. این طور نیست که چون نفس موضوع یکسان بوده است، تمامی بخش های ماجرا نیز به همان شکل و مشابه باشد.

وی اضافه نمود: از سویی امکان انتشار و بیان کلیه بخش ها و جزئیات پرونده هم وجود ندارد، چراکه بخشی از اظهارات مطرح شده باید به شکل امانت بماند و قرار نیست تمامی مراحل رسیدگی را منتشر یا رسانه ای کنیم. آنچه در نهایت منتشر می گردد، حکم است که البته من معتقد نیستم احکام ما هرگز دارای اشتباه نبوده و کاملاً درست است. ممکن است اشتباهی هم صورت بگیرد که بر همین اساس امکان رسیدگی مجدد وجود دارد و ممکن است این حکم در مرحله تجدیدنظر و رسیدگی همکاران عزیز در کمیته استیناف تغییر کند.

نورشرق اعلام کرد: در مورد حکم صادرشده پیرامون تخلف آقای بلبلی، باید بگویم که اولاً بعضی از اعضا و نمایندگان خود باشگاه استقلال به این مسئله تصریح داشتند که بلبلی محروم خواهد شد و در واقع بعد از گگردده شدن پرونده تخلف بازیکن، برای آنها نیز تعیین شده بود، اما اینکه چرا باشگاه استقلال محروم نشده به یک دلیل کاملاً تعیین است. باشگاه استقلال مدرک فسخ قرارداد بلبلی را در اختیار داشت که در این برگه فسخ تصریح شده است در صورتی که فسخ غیرقانونی باشد، تمامی مسئولیت ها متوجه خود بازیکن است. استقلال بر مبنای این فسخ اقدام به انعقاد قرارداد نموده و در واقع از نظر این باشگاه یک بازیکن آزاد که دارای مدرک فسخ بوده جذب شده است. به همین دلیل باشگاه استقلال مرتکب عمل غیرقانونی نشده است که لازم باشد جریمه ای متوجه باشگاه گردد. مسئله صحت یا عدم صحت فسخ موضوع دیگری است که در جای خودش باید به این اعتراض می شده که در آن صورت اعتبار فسخ از بین می رفت، اما این طور نبوده است.

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان همچنین گفت: گذشته از موضوع باشگاه استقلال، مسئله بعدی تخلف فولاد بود. اینکه این باشگاه مرتکب اشتباهی در این خصوص شده و با بازیکن باشگاه دیگری اقدام به امضای قرارداد نموده، با مجازات و جریمه اقتصادی سنگین روبرو شد. در این باب باید بگویم که باشگاه فولاد هم مدعی بود که قرارداد با سپیدرود فسخ شده بوده و نامه فسخ را مدیرعامل وقت باشگاه رؤیت نموده، ولی مستند آن را ارائه نکردند.

وی ادامه داد: طبق مدرکی که باشگاه فولاد ارائه کرد، باشگاه سپیدرود صدور رضایتنامه را منوط به پرداخت مبلغی تعیین نموده بود و این دال بر وجود مذاکراتی در این خصوص فی مابین طرفین بود و از سوی دیگر مستندات و مدارکی دال بر اینکه فولاد اقدام به تحریک بازیکن جهت خروج از باشگاه مبدا نموده باشد که مستحق محرومیت از دو پنجره نقل وانتقالاتی گردد، ارائه نشده بود. همچنین بعضی موارد و مستندات دیگری در این پرونده وجود دارد که مجموعاً منجر به صدور این حکم شده، در غیر این صورت و در شرایطی که بخشی از دفاعیات باشگاه فولاد پذیرفته نمی شد، قطعاً این باشگاه را به اشد مجازات که همان محرومیت از دو پنجره بود، محکوم می کردیم.

مسئله عجیب مقایسه این پرونده با بعضی موضوعات و پرونده های قبلی است در صورتی که وضعیت و شرایط با موارد دیگری مثل انتقال آقای طارمی و یا پرونده ترابی کاملاً متفاوت است. نورشرق اعلام کرد: خواسته باشگاه مدعی در پرونده طارمی چیز دیگری بوده و مسئله تحریک بازیکن به فسخ قرارداد با یک باشگاه و پیوستن به باشگاه بعدی مطرح بوده است. همچنین شرایط و مستندات کاملاً متفاوت بوده که منجر به صدور حکم شدیدتری شده است. این طور نیست که وقتی موضوع چند پرونده مشابه است، تمامی جزئیات و تفاصیل همچنین مستندات و مدارک پرونده هم یکسان باشد. در مورد پرونده مهدی ترابی و دلیل عدم صدور رأی مشابه در آن پرونده هم باید بگویم رسیدگی به این پرونده در دوره مدیریت سابق کمیته وضعیت انجام شده و من در جریان جزئیات و نحوه رسیدگی نیستم و نمی توانم در مورد دلیل صدور آن رأی اظهارنظر کنم. در آن پرونده به هر ترتیب همکاران سابق بنده به این نتیجه رسیده اند که تخلفی احراز نشده و رأی به برائت شخص از تخلف انتسابی صادر نموده اند.

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان در انتها گفت: هدف این کمیته تنها اجرای عدالت است و در این راستا هیچ تعارف و چشم پوشی نداریم. تا امروز هم به خوبی ثابت شده که نام باشگاه ها و موقعیت آنها، تفاوتی برای کمیته وضعیت ندارد، اما خواهش ما این است که رسانه های عزیز هم در این راستا همراه و حامی اجرای قانون باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نورشرق: پرونده بلبلی با طارمی و ترابی تفاوت داشت، نام باشگاه ها و موقعیت آنها تفاوتی برای ما ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نورشرق: پرونده بلبلی با طارمی و ترابی تفاوت داشت، نام باشگاه ها و موقعیت آنها تفاوتی برای ما ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید