همکاری مشترک تحقیقاتی میان ایران و برزیل در مرزهای دانش ابزارهای شناختی

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و مراکز علمی معتبر برزیل پایه های ایجاد همکاری مشترک تحقیقاتی و فنی میان ایران و برزیل در مرزهای دانش و تکنولوژی را پی ریزی کردند.

همکاری مشترک تحقیقاتی میان ایران و برزیل در مرزهای دانش ابزارهای شناختی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و مراکز علمی معتبر برزیل در راستای توسعه و گسترش فعالیت های علمی و تخصصی ، با اتخاذ سیاست های حمایتی، پایه های ایجاد همکاری مشترک تحقیقاتی و فنی میان ایران و برزیل در مرزهای دانش و تکنولوژی و همچنین تبادل و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو کشور را با اجرای پروژه هایی توسط محققان و متخصصان پی ریزی کردند.

ستاد توسعه علوم شناختی در راستای پیشبرد اهداف بین المللی این ستاد بسط همکاری به منظور تبادل دانشجو و استاد، توسعه همکاری های پژوهشی در زمینه های آموزشی، غنا بخشیدن به مشارکت میان مراکز دانشگاهی، حمایت از برپایی کنفرانس ها، گردهمایی و گارگاه های علمی و گسترش آموزش به پژوهشگران را با هدف برقراری پیوندهای مستحکم همکاری متقابل میان ایران و برزیل در دستور کار قرار داد و برای تقویت همکاری های علمی و جلب محققان و متخصصان در بخش های مختلف بویژه در حوزه توسعه علوم و فن آوری های شناختی، میز همکاری مشترک میان دو کشور ایجاد شد.

هیات های علمی دو کشور درسه سال اخیر در مذاکرات و دیدارهای متقابل ،گسترش و ارتقای سطح همکاری ها میان مراکز دانشگاهی و علمی در بخش های علوم شناختی و بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های دو کشور در راستای ایجاد پیوندهای پایدار علمی دو جانبه و به سود منافع مشترک را در راستای تحکیم و تقویت همکاری ها و تبادل اطلاعات میان ایران و برزیل عنوان کردند.

با شکل گیری میز همکاری های علمی و تحقیقاتی میان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و نیز دو مرکز علمی معتبر برزیل ، شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل ها در حوزه های دانش علوم شناختی و اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی، ایجاد همکاری مشترک بین تیم های علمی ایران و برزیل در زمینه های مورد علاقه طرفین در مرزهای دانش و تکنولوژی و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو کشور شروع شد.

برگزاری هفت دوره فراخوان برای پذیرش طرح های پژوهشی در زمینه های علوم شناختی حاصل ارتباط و تماس کارشناسان ارشد ستاد علوم شناختی و دو مرکز معتبر علمی برزیل برای ایجاد یک فضای مستحکم همکاری متقابل میان دو کشور در سال های اخیر است.

توسعه ابزارهای تهاجمی و غیر تهاجمی ارتباط با مغز، آموزش و مطالعات شناخی مغز و نیز شناخت اجتماعی، نقشه برداری مغز، خدمات و ابزارهای ارزیابی و توانبخشی از زمینه های همکاری مشترک در فراخوان طرح ها را به خود اختصاص داده است.

ستاد توسعه علوم شناختی و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو و سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل برای تقویت همکاری های علمی و در راستای اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی به همراه مبادله استاد و دانشجو در زمینه مطالعات مغز و شناخت، 2 تفاهم نامه امضا و مبادله کردند.

رشد فزاینده علم و دانش در ایران و توانمندیهای علمی کشورمان از یک سو و برخورداری برزیل از امکانات و پتانسیل بسیار، دو کشور را در راستا تقویت همکاری های متقابل علمی بویژه در حوزه های توسعه علوم و فن آوری های شناختی سوق داده و گسترش همکاری های پایدار علمی میان دو کشور را رقم زده است.

براساس گزارشات و آمارهای علمی انتشار یافته در مجلات و منابع معتبر جهانی، پیشرفت دانش علوم شناختی در ایران در سال های اخیر بسیار چشمگیر بوده و کشورمان در زمینه هوش مصنوعی رتبه شانزدهم جهانی را به خود اختصاص داده و همچنین در حوزه علوم شناختی در سطح دوم کشورهای منطقه قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "همکاری مشترک تحقیقاتی میان ایران و برزیل در مرزهای دانش ابزارهای شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری مشترک تحقیقاتی میان ایران و برزیل در مرزهای دانش ابزارهای شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید