پیامد تلخ کی روش برای فوتبال ایران ، سقوط غیرمنتظره در آسیا پس از 8 سال

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، پیش بینی وب سایت های ارائه آمار حاکی از آن است که ژاپن و استرالیا صدرنشین رنکینگ قاره آسیا خواهند شد.

پیامد تلخ کی روش برای فوتبال ایران ، سقوط غیرمنتظره در آسیا پس از 8 سال

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی شکست ایران مقابل آمریکا و حذف از مرحله گروهی جام دنیای در حالی رخ داد که 24 ساعت بعد، استرالیا با پیروزی شگفت انگیز برابر دانمارک، راهی دور حذفی جام دنیای شد.

همین نتیجه کافی بود تا بر اساس پیش بینی وب سایت های ارائه آمار، استرالیا 8 رده صعود را در رنکینگ تجربه کند و به جایگاه بیست و چهارم صعود کند.

ژاپن تیم دیگری است که با پیروزی مقابل آلمان توانسته رشدی فوق العاده را تجربه کند و به رتبه بیست و دوم برسد تا بالاتر از استرالیا، صدرنشین آسیا گردد.

ایران که به عنوان تیم نخست آسیا وارد جام دنیای شده بود اما با دو شکست مقابل آمریکا و انگلیس، به جایگاه سوم آسیا سقوط نموده و پایین تر از استرالیا و ژاپن قرار گرفته است.

نکته جالب اینکه اگر کره جنوبی پیروز گردد برابر پرتغال نتیجه مطلوب کسب کند، احتمالا ایران برای اولین بار در 10 سال اخیر به جایگاه چهارم سقوط خواهد نمود. ایران از مقدماتی جام دنیای 2014 توانسته بود اغلب صدرنشین رنکینگ آسیا باشد.

تیم ملی استرالیا نیز فرصت خوبی دارد تا با ادامه جاه طلبی خود جایگاه خود در رنکینگ فیفا را بهتر کند و حتی با حذف ژاپن، خاتمه به برترین تیم آسیا تبدیل گردد.

ایران در سالهای اخیر همواره برترین تیم آسیا در رنکینگ فیفا بوده و در بعضی مقاطع جایگاه خود را به ژاپن واگذار نموده اما حالا سقوط به رتبه سوم که پیش بینی وبسایت Gracenote است، بدترین جایگاه این تیم را رقم خواهد زد.

ایران بعلاوه در این رده بندی تیم بیست و پنجم دنیا است و پایین تر از مکزیک، لهستان و اکوادور واقع شده است.

البته احتمال دیگر این است که با شکست ژاپن مقابل اسپانیا و استرالیا برابر آرژانتین، جایگاه ایران تغییر کند و حتی تیم ملی به صدر برسد.

در این رده بندی برزیل و آرژانتین همچنان برترین تیمهای دنیا هستند و اسپانیا به جایگاه سوم صعود نموده است. البته این رتبه بندی تا خاتمه جام دنیای دستخوش تغییر خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیامد تلخ کی روش برای فوتبال ایران ، سقوط غیرمنتظره در آسیا پس از 8 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامد تلخ کی روش برای فوتبال ایران ، سقوط غیرمنتظره در آسیا پس از 8 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید