چاووش اوغلو: آمریکا به وعده های خود عمل نمی کند

وزیرخارجه ترکیه با انتقاد از آمریکا درباره توافق ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، تاکید که هنوز میان واشنگتن و آنکارا موضوعات بسیاری وجود دارد که نیازمند آنالیز است.

چاووش اوغلو: آمریکا به وعده های خود عمل نمی کند

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با انتقاد از مقامات آمریکایی در جریان توافق بر سر منطقه امن در سوریه، اضافه نمود که هنوز موضوعات بسیاری زیادی وجود دارد که باید مورد آنالیز قرار گیرند.

به گفته وزیر خارجه ترکیه، تاکتیک اتلاف وقت توسط آمریکا، درباره منبج به کار گرفته شد و آن ها به وعده های شان عمل نکردند و در حال حاضر نیز همین روش اتلاف وقت را از جانب آمریکایی ها شاهد هستیم.

چاووش اغلو که در نشست خبری مشترک با همتای تونسی خود حضور داشت، همچنین اضافه نمود که آمریکا نمی تواند مانع ترکیه در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گردد و ترکیه با توجه به تهدیدات تروریستی، اهداف مورد نظر خود در شمال سوریه را به پیش خواهد برد.

پیش از این در نیمه مردادماه، وزارت دفاع ترکیه اعلام نموده بود که در خاتمه مذاکرات نمایندگان این کشور با هیئت آمریکایی برای ایجاد منطقه امن، در شمال سوریه، دو طرف به توافق هایی رسیده اند، اما حال وزیرخارجه ترکیه تاکید دارد که جزئیات این توافق همچنان احتیاج به بحث و آنالیز بیشتر دارد.

ترکیه، نیروهای کرد فعال در شمال سوریه را به دلیل ارتباط نزدیک با پ ک ک گروهی تروریستی به شمار می آورد و خواهان عدم حمایت آمریکا از آن هاست.

ترکیه همچنین پیش از این تهدید به حملات یک جانبه در مناطق تحت کنترل نمودها در شمال سوریه نموده بود، هرچند واشنگتن مخالفت خود را با این اقدام ارتش ترکیه اعلام نموده است. ، مهر

منبع: ایران آنلاین

به "چاووش اوغلو: آمریکا به وعده های خود عمل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: آمریکا به وعده های خود عمل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید