کره شمالی خواستار پیوستن به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است

رئیس جمهور کره جنوبی گفت: رهبر کره شمالی مایل به انجام اصلاحات ساختاری در اقتصاد این کشور است و احتیاج به یاری جامعه جهانی دارد.

کره شمالی خواستار پیوستن به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است

به گزارش خبرنگاران به نقل از کی سی نیوز، مون جائه این- رئیس جمهور کره جنوبی گفت کره شمالی خواستار اتصال به اقتصاد جهانی است و رهبر این کشور امیدوار است در ازای دست کشیدن از تسلیحات اتمی به توسعه اقتصادی دست یابد. مون جائه گفت سئول از برداشته شدن تحریم ها بر ضد کره شمالی با هدف یاری به توسعه اقتصادی کره شمالی حمایت می نماید.

وی اضافه نمود: کره جنوبی در حال برآورد اولیه از پروژه های زیرساختی مورد احتیاج در همسایه شمالی است و این کار باعث یاری به رشد اقتصادی کره جنوبی نیز خواهد شد. وی گفت با توجه به موانع متعدد موجود در کره شمالی احتیاج است جامعه بین المللی از کره شمالی برای بازسازی اقتصادش حمایت کند. وی گفت: فکر می کنم ضروری است یک نهاد مخصوص تامین مالی پروژه های اقتصادی در کره شمالی ایجاد گردد و یا آن که صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و بانک توسعه زیرساخت های آسیا آن ها را تامین مالی نمایند.

مون جائه در بخش دیگری از سخنانش گفت کره شمالی تمایل زیادی برای آغاز اصلاحات و عضویت در نهادهای بین المللی نظیر صندوق بین المللی پول و بانک جهانی دارد.

دو کره در جریان بازدید تاریخی رئیس جمهور کره جنوبی از پیونگ یانگ در بیانیه مشترک هفته گذشته خود اعلام نموده بودند بر سر تقویت همکاری های اقتصادی به توافق رسیده اند. رئیس جمهور کره جنوبی گفت بازسازی اقتصاد کره شمالی فرصت های متعددی در اختیار شرکت های کره جنوبی و آمریکا می گذارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کره شمالی خواستار پیوستن به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی خواستار پیوستن به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید