اگر مسن هستید حتما آب آلبالو بخورید

بر اساس یک مطالعه، افراد سن بالایی که مایل به بهبود عملکرد شناختی خود هستند، می توانند با مصرف آب آلبالو این عملکرد را بهبود بخشند.

اگر مسن هستید حتما آب آلبالو بخورید

به گزارش، محققان به این نتیجه رسیدند، افرادی که این آبمیوه را مصرف کردند، در عملکرد شناختی خود بهتر شدند که علت آن هم ممکن است به دلیل وجود ترکیبات فعال زیستی باشد که در آلبالو موجود هستند.

محققان دانشگاه دلاویر آمریکا در این پروژه 34 داوطلب سالم که 65 تا 73 سال سن داشتند را انتخاب کردند. این افراد به صورت تصادفی به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه به مدت 12 هفته، روزانه 480 میلی لیتر آب آلبالو مصرف کردند. نیمی از آبمیوه در صبح و نیمی دیگر به هنگام عصر.

گروه دیگر نیز یک نوشیدنی دارونما مصرف کردند.

در این مدت هیچ کدام از شرکت کنندگان دارو هایی که ممکن است روی عملکرد مغز تاثیر بگذارد را مصرف نکردند. همچنین فعالیت های فیزیکی روزمره و رژیم غذایی معمول آن ها به همان صورت باقی ماند.

علاوه بر این ها هیچ کدام از داوطلبان نمی دانستند که دارونما مصرف نموده اند یا آبمیوه.

زمانی که 12 هفته به اتمام رسید، محققان دریافتند که افراد آزمایش شده که آبمیوه واقعی مصرف کردند، در انجام یک کار مرتبط با حافظه دیداری، به میزان 23 درصد کاهش خطا داشتند.

در مقابل، گروه دیگر بهبودی در عملکرد حافظه دیداری خود و یادگیری چیز های جدید نشان ندادند.

علاوه بر این، گروهی که آب آلبالو مصرف کردند، در میزان رضایتشان از توانایی به خاطر آوردن چیزها، پنج درصد افزایش داشتند.

شوئو چینگ چای محقق ارشد پروژه اظهار کرد، این اثرات مثبت احتمالا مربوط به ترکیبات فعال زیستی آلبالو باشد. ترکیباتی از قبیل پلی فنول، ملانین و آنتوسیانین ها.

وی ادامه داد، حتی ممکن است این تاثیرات به اثرات آلبالوی ترش روی کاهش فشار خون هم ارتباط داشته باشد. زیرا ما در مطالعات پیشین خود دریافته بودیم که فشار خون می تواند روی جریان خون به مغز اثرگذار باشد.

به رغم یافته های اولیه پروژه که امیدوار کننده هم بود، محققان معتقدند که باید آزمایشات طولانی تری انجام گردد تا تعداد شرکت کنندگان پروژه افزایش یابد و نتایج پژوهش تصدیق گردد.

نتایج این مطالعه در مجله Food & Function انتشار یافت.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اگر مسن هستید حتما آب آلبالو بخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر مسن هستید حتما آب آلبالو بخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید