بلای بزرگی که بیت کوین سرمان می آورد

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، زومیت نوشت: افرادی که نگران تغییرات اقلیمی هستند مدت ها است که درباره انرژی مورداستفاده استخراج رمزارز هشدار می دهند، بااین حال بر اساس تحقیقات تازه، شرایط بسیار بدتر از آن است که فکرش را می کردیم.

بلای بزرگی که بیت کوین سرمان می آورد

ماینرها به منظور استخراج بیت کوین و سایر رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم Proof of Work باید از میزان قابل توجهی قدرت پردازشی استفاده کنند. هرچه تعداد ماینرهای بلاک چین بیشتر شود، سیستم رقابتی تر خواهد شد. بدین ترتیب استخراج حجم زیادی از بیت کوین نیازمند ده ها هزار کامپیوتر قدرتمند است. هرچه تعداد کامپیوترها بیشتر شود، سوخت فسیلی بیشتری برای تأمین انرژی آن ها سوزانده خواهد شد.

بر اساس بررسی های نیویورک تایمز، عوارض انرژی ناشی از استخراج رمزارز در سراسر ایالات متحده تقریباً به میزان شهر نیویورک است. استخراج رمزارز نه تنها هزینه مصرف انرژی را بالاتر می برد بلکه تأثیر کمی روی توسعه مالی دارد چون در معادن رمزارز به جای انسان از کامپیوتر استفاده می شود.

کامپیوترهای موردبحث به میزان بسیار زیادی برق نیاز دارند. میزان آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین در آمریکا معادل 3.5 میلیون خودرو است. گفته می شود بهینه ترین کامپیوترهای مختص به ماینینگ بیت کوین به ازای استخراج هر واحد از این رمزارز باعث آزادسازی بیش از 105 متریک تن کربن دی اکسید به درون جو می شوند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "بلای بزرگی که بیت کوین سرمان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلای بزرگی که بیت کوین سرمان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید