دستگیری 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در کرمان

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل شده اند.

دستگیری 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در کرمان

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان اظهار کرد: در ماه های فروردین و اردیبهشت ماه امسال 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی از قبیل حمل و نگهداری اشیا عتیقه و حفاری غیرمجاز دستگیر شده اند.

او همچنین از کشف و ضبط 68 قطعه شیء تاریخی و فرهنگی در دوماه گذشته اطلاع داد و اضافه کرد: این اشیاء با همکاری نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای امنیتی کشف و ضبط شده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه به فرهنگ سازی های موثر یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان در جهت حفاظت از اموال تاریخی تاکید و توضیح داد: این اداره کل برای حفاظت و نگهداری از اشیای فرهنگی و باستانی اهدایی مردم و یا هرگونه شی دیگری که نشانگر پیشینه، تاریخ و فرهنگ این خطه باشد، آمادگی دارد.

فرخی با اشاره به اهداء 38 قطعه شی تاریخی و فرهنگی در دو ماه نخست سالجاری توسط مردم شهرستان های جنوبی استان کرمان، اظهار کرد: در چند سال اخیر اقدامات موثری در مورد جلب مشارکتهای مردمی توسط فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان انجام گرفته که منجر به کسب رتبه برتر کشوری در این زمینه شده است.

او اعلام کرد: سرقت و قاچاق آثار تاریخی، تجاوز به حریم این آثار و حفاری های غیرمجاز به عنوان مهمترین جرایم حوزه میراث فرهنگی محسوب می گردد که یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در زمینه مقابله با این جرایم فعالیت های موثری را انجام داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اعلام کرد: خوشبختانه با انجام مراقبت های شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت این اداره کل، گام های خوبی برای حفاظت و پاسداری از مواریث ارزشمند تاریخی و باستانی استان کرمان برداشته شده است.

منبع: میراث آریا

به "دستگیری 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید