ربوده شدن خدمه یک کشتی سوییسی توسط دزدان دریایی

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، دزدان دریای روز گذشته (شنبه) 12 عضو از خدمه یک کشتی تجاری سوئیسی را در آب های نیجریه ربودند.

ربوده شدن خدمه یک کشتی سوییسی توسط دزدان دریایی

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، گروگانگیری برای دریافت وجه معضلی رایج در بخش هایی از نیجریه است.

طی سال های اخیر تعداد زیادی از افراد خارجی در منطقه جنوبی دلتای نیجر ربوده گردیده اند. این منطقه منبع بیشترین میزان نفت خامی است که بزرگترین اقتصاد غرب آفریقا را می گرداند.

اپراتور این کشتی تجاری سوئیسی اعلام نموده که این کشتی حاملِ گندم از مرکز تجاری جنوب غربی لاگوس عازم قطب نفتی دلتای نیجر، بندر جنوبی هارکورت بوده که مورد حمله دزدان دریایی قرار می گیرد.

دزدان دریایی 12 نفر از 19 خدمه این کشتی را ربوده اند. گفته می گردد این حمله در حدود 84 کیلومتری جنوب غربی جزیره بونی رخ داده است.

شرکت کشتیرانی مربوطه اعلام نموده این شرکت با مقامات و متخصصین جهت امنیت و آزادی هر چه سریع تر خدمه گروگان گرفته گردیده همکاری می نماید. بیانیه منتشر گردیده از این شرکت ملیت اعضای خدمه گروگان گرفته گردیده را فاش ننموده است اما وزارت خارجه سوئیس اعلام نموده که هیچ یک از این خدمه ملیت سوئیسی ندارند.

به گزارش رویترز، نیروی دریایی و بازرگانی دریایی نیجریه با بیان این که از این گروگانگیری اطلاعی نداشته اند، اعلام نموده تحقیقات لازم را به زودی انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ربوده شدن خدمه یک کشتی سوییسی توسط دزدان دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربوده شدن خدمه یک کشتی سوییسی توسط دزدان دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید