قرقاش: درباره استراتژی مرحله آینده در یمن با عربستان توافق نموده ایم

وزیر مشاور امارات در امور خارجه وجود هرگونه اختلاف میان عربستان و امارات درخصوص جنگ در یمن را رد کرد و گفت: درخصوص استراتژی مرحله آینده در یمن با عربستان به توافق رسیده ایم.

قرقاش: درباره استراتژی مرحله آینده در یمن با عربستان توافق نموده ایم

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: استقرار مجدد در الحدیده نتیجه گفت وگوهای گسترده و مفصل در ائتلاف است و ما درخصوص استراتژی مرحله آینده در یمن با عربستان به توافق رسیده ایم.

وی همچنین تاکید نمود: موضع مشترک عربستان و امارات اجتناب از درگیری و اولویت دادن به کوشش سیاسی است.

قرقاش اعلام کرد: کوشش های ناامیدنماینده قطر در قبال ائتلاف سعودی- اماراتی هرگز پیروز نخواهند شد و موضع امارات ثابت است و هماهنگی با عربستان در بهترین حالت ممکن است و بهتر است دوحه به جای تعمیق مسائل و بحران خود به حل آنها بپردازد.

وزیر مشاور امارات در امور خارجه درخصوص بحران قطر مدعی شد: بحران دوحه تنها به رویکرد سیاست های خارجی اش مربوط نمی گردد بلکه به دخالت و ضرر رساندن به همسایگانش مربوط می گردد و این کشور سیاست خارجی خود را صرف فعالیت های رسانه ای و حمایت اقتصادی از بی ثباتی در منطقه نموده است اما همکاری میان عربستان و امارات قدرتمند، ثابت و ادامه دار باقی می ماند.

قرقاش پیشتر نیز گفته بود: ایجاد اختلاف و جدایی میان دو طرف عربستان و امارات چه از درگاه یمن، چه ایران و یا هر راه دیگری غیرممکن است و رسانه های نادان قطری درک نمی نمایند که ائتلاف ما با جان فشانی ها تقویت شده و با هماهنگی، گفت وگو و راستی و با حمایت عربستانی ها گسترش می یابد، در این میان من برای کسانی که سیاست قطر را مدیریت می نمایند و بر رنج و مسائل آنها می افزایند، متاسف هستم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "قرقاش: درباره استراتژی مرحله آینده در یمن با عربستان توافق نموده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرقاش: درباره استراتژی مرحله آینده در یمن با عربستان توافق نموده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید