مخدوش کردن پلاک مانع دریافت عوارض پارک حاشیه ای نمی گردد، ارسال پیامک اخطار برای مالکان خودرو های پلاک مخدوش

حیدر نیا گفت: برای مالکانی که پلاک وسیله خود را در زمان پارک در محدوده طرح مدیریت پارک هوشمند می پوشانند و یا مخدوش می نمایند، پیامک اخطار ارسال می گردد.

مخدوش کردن پلاک مانع دریافت عوارض پارک حاشیه ای نمی گردد، ارسال پیامک اخطار برای مالکان خودرو های پلاک مخدوش

امیرحسین حیدرنیا معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 2 تهران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره آخرین جزئیات اجرای طرح مدیریت پارک هوشمند حاشیه ای در منطقه 2 تهران، گفت: در حال حاضر از 14 هزار و 400 فضای پارک پیش بینی شده جهت اجرای طرح مدیریت پارک هوشمند حاشیه ای، بیش از 8 هزار فضای پارک به شکل هوشمند کنترل می گردد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 2 تهران با تأکید بر اینکه دستگاه پلاک خوان در بازه زمانی 30 دقیقه ای اقدام به خوانش و ثبت پلاک خودروهای پارک شده در محدوده پارک هوشمند حاشیه ای می نماید، اضافه نمود: علاوه بر دستگاه پلاک خوان از نیرو های انسانی نیز استفاده کردیم تا در مناطق کنترل هوشمند پارک حاشیه ای حاضر شوند و به صورت دستی پلاک آن دسته از خودروهایی که پلاک شان از سوی مالکان مستور یا مخدوش شده است را ثبت نمایند.

حیدرنیا با اشاره به اینکه برای متخلفان (مالکانی که پلاک خود را می پوشانند) پیامک اخطار ارسال می گردد، بیان نمود: برای مالکانی که پلاک خودرو خود را می پوشانند، در کنار ارسال پیامک های ثبت تاریخ و ساعت ورود و خروج، پیامک اخطار نیز صادر می کنیم تا آن ها اطلاع پیدا نمایند که نیرو های دستی ما ثبت پلاک آن ها را انجام داده اند و در صورت تکرار تخلف، با آن ها برخورد قضایی خواهد شد.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی برای تکمیل 14 هزار و 400 فضای پارک پیش بینی شده مشخص شده است؟ گفت: امیدواریم بتوانیم از 15 شهریور ماه تا خاتمه این ماه، 14 هزار و 400 فضای پارک هوشمند حاشیه ای را تکمیل و زیر بار ترافیک ببریم.

مقاومت شهروندان مقابل اجرای طرح مدیریت پارک هوشمند حاشیه ای

هنگامی که فردی در یکی از مناطق مدیریت پارک هوشمند حاشیه ای خودرو خود را پارک می نماید، 30 دقیقه ابتدایی پارک خودرو به صورت رایگان است و پس از گذشت 30 دقیقه ابتدایی، فرد باید عوارض پارک خودرو را پرداخت کند.

اگر شهروندان می خواهند بدانند که کدام معابر در یک حلقه و منطقه قرار می گیرند، به هنگام پارک خودرو خود به بارکد ثبت شده بر روی تابلو توجه نمایند و اگر بارکد ثبت شده در 2 نقطه یکسان بود، بدانند که تنها می توانند 30 دقیقه خودرو خود را به صورت رایگان پارک نمایند.

طرح مدیریت پارک هوشمند حاشیه ای به صورت یکپارچه در حال برنامه ریزی و اجراست و اولویت بندی اجرای طرح بر اساس بار ترافیک موجود در معابر و شریان های درجه یک، درجه 2 و درجه 3 در مناطق مختلف است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مخدوش کردن پلاک مانع دریافت عوارض پارک حاشیه ای نمی گردد، ارسال پیامک اخطار برای مالکان خودرو های پلاک مخدوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخدوش کردن پلاک مانع دریافت عوارض پارک حاشیه ای نمی گردد، ارسال پیامک اخطار برای مالکان خودرو های پلاک مخدوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید