کمبود چوب و چسب در واحدهای فراوری مبل و منبت نهاوند

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهاوند گفت: کمبود مواد اولیه اساسی از جمله چوب و چسب سد راه کارگاه های تولیدی مبل و منبت نهاوند است.

کمبود چوب و چسب در واحدهای فراوری مبل و منبت نهاوند

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، محسن جانجان در بازدید از 50 واحد فراوری مبل و منبت روستای دهفول شهرستان نهاوند، با اشاره به وجود 120 کارگاه فراوری مبل و منبت در این روستا، اظهار کرد: کمبود مواد اولیه اساسی از جمله چوب و چسب و نبود تعاونی سد راه کارگاه های فراوریی مبل و منبت است که فراوریکنندگان امیدوارند افتتاح خوشه صنعتی مبل و منبت بتواند این مشکل را مرتفع کند.

وی برای تشکیل شرکت تعاونی توسط منبت کاران اعلام آمادگی کرد و اضافه کرد: با توجه به اینکه دهفول در مسیر گردشگری منتهی به سراب فارسبان و سراب گیان واقع شده است، احداث مغازه هایی برای عرضه فراوریات منبت کاران و از فراوری به مصرف رساندن فراوریات یکی از محرک های اصلی اقتصاد در این روستا و به تبع در نهاوند است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، نماینده فرمانداری و اداره کار و جمعی از اصحاب رسانه شهرستان نهاوند برای بازدید از واحدهای فراوریی مبل و منبت و اطلاع از نحوه استفاده از تسهیلات بانکی اشتغال به روستای دهفول رفتند و از نزدیک با صاحبان واحدها فراوریی درباره مسائل آنها به مذاکره پرداختند.

در این بازدید صاحبان واحدهای فراوریی عمده ترین مشکل و در واقع سد روی پا بودن کارگاه ها را نبود چوب و مواد اولیه در بازار بیان کردند، این مهم می تواند هشداری برای تعطیلی کارگاه های فراوریی مبل و منبت باشد.

نکته قابل توجه در این بازید، کمبود و نبود مواد اولیه به ویژه چوب بود که باعث بی رونقی و حتی تعطیلی برخی از این واحدهای فراوریی گردیده بنابراین با توجه به اینکه به تازگی هم دفتر خوشه صنعتی مبل و منبت در این روستا افتتاح گردیده است انتظار می رود مسئولان استان برای تحرک بخشیدن به این صنعت و جلوگیری از تعطیل شدن واحدهای فراوریی مبل و منبت، برای تأمین مواد اولیه این کارگاه ها، گامی اساسی بردارند تا پایتخت مبل و منبت نهاوند اینگونه بی رونق نشود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کمبود چوب و چسب در واحدهای فراوری مبل و منبت نهاوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود چوب و چسب در واحدهای فراوری مبل و منبت نهاوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید