کمیته استیناف ضلع جدید اختلافات در فدراسیون فوتبال، لیگ در برزخ

وقتی عقربه های ساعت از زمان برگزاری مسابقه فینال جام حذفی دورتر می شد و تصاویر تلویزیونی چهره برافروخته بعضی مسئولان را نشان می داد پیامدهای گسترده برگزاری یک فینال پرحاشیه قابل پیش بینی بود.

کمیته استیناف ضلع جدید اختلافات در فدراسیون فوتبال، لیگ در برزخ

به گزارش خبرنگاران، پس از اعلام رأی اتفاقات دیدار فینال جام حذفی فوتبال و محرومیت 2 و 5 ساله سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات فوتبال و حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ بود که اختلافات فدراسیون و کمیته اخلاق بالا گرفت.

با این حال واکنش رسمى فدراسیون فوتبال به این حکم، اشاره به عدم صلاحیت کمیته اخلاق در رسیدگى به پرونده و حتى احتمال تغییر حکم در کمیته استیناف نشان داد که اختلافات جدى تر و به مراتب عمیق تر از موضوعات ساده و پیش پا افتاده است.

فدراسیون فوتبال در حمایت از یاران قدیمى با تاکید بر عدم صلاحیت کمیته اخلاق پرونده را به استیناف رجوع داد اما اظهارات اخیر صالحى رئیس کمیته استیناف نشان مى دهد که حتى اگر سفارشى براى تغییر پرونده اجرا شده باشد این کمیته در حال بررسى دقیق و قانونى پرونده بدون توجه به فشارهاى بیرونى است.

وقتى صالحى اعلام مى کند در حال حاضر لیگ فاقد رئیس است یا اینکه اظهارات محکومان را در این خصوص مورد بررسى قرار مى دهد در واقع نشان مى دهد که صلاحیت کمیته اخلاق پذیرفته شده و حکم هم قانونى است. بر این اساس احتمال لغو حکم تقریبا منتفى شده و تنها ممکن است تخفیف هایى براى محکومان در نظر گرفته گردد که البته شاید منجر به بازگشت فتاحى و بهاروند نگردد.

در واقع اکنون کمیته استیناف به درگیری کمیته اخلاق و سایر ارکان فدراسیون وارد شده و باید دید در نهایت چه تصمیمی می گیرد؛ موضوعی که با اظهار نظر رئیس این کمیته به نظر می رسد بیشتر به سود کمیته اخلاق باشد مگر اینکه اتفاق دیگری رخ دهد.

با توجه به اظهارات رئیس کمیته استیناف سازمان لیگ برتر در حال حاضر رئیس ندارد، مسئول برگزارى ندارد و البته طبق اعلام وزارت ورزش در بعضی شهرها ورزشگاه هم ندارد. تاریخ شروع نوزدهمین دروه لیگ برتر هم معین نیست و به نظر مى رسد که لیگ و باشگاه ها در برزخ عجیبى گرفتار شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کمیته استیناف ضلع جدید اختلافات در فدراسیون فوتبال، لیگ در برزخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته استیناف ضلع جدید اختلافات در فدراسیون فوتبال، لیگ در برزخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید