برای رسیدن به وزن مناسب، روزی 60 دقیقه ورزش کنید

یکی از موارد مهم سلامتی، داشتن وزن متعادلی است که مناسب شما باشد. بهترین راه برای یافتن وزن متناسب، مشورت با پزشک یا متخصص تغذیه است که می تواند وزن شما را با هنجارهای سالم مقایسه نموده و در رسیدن به اهداف واقع بینانه، به شما یاری کند. ضمن آنکه مهم ترین نکته در رسیدن یا ماندن در یک وزن سالم، ورزش منظم و رعایت عادات غذایی مناسب است.

برای رسیدن به وزن مناسب، روزی 60 دقیقه ورزش کنید

به گزارش خبرنگاران، برخی افراد به غلط گمان می نمایند که ورزش کردن و تغذیه مناسب، احتیاج به کوشش بسیار و برنامه ریزی بسیار دقیقی دارد. اما بهترین کار برای به کار بردن این نکات در زندگی، ایجاد تغییرات کوچک است که به تدریج تبدیل به بخشی از زندگی روزمره ما خواهد شد.

نوجوانان باید روزانه به مدت 60 دقیقه یا بیشتر به فعالیت بدنی بپردازند. فعالیت بدنی را نمی توان هم معنی با انجام حرکات پیچیده و یا حضور مداوم در باشگاه ورزشی دانست. نکته مهم در فعالیت ورزشی این است که در هفته بتوانیم توازن صحیحی از فعالیت هایی نظیر حرکات هوازی، قدرتی و انعطافی داشته باشیم و ورزش را به یک عادت تبدیل کنیم و آن را در برنامه ریزی روزانه خودمان قرار دهیم.

در صورتی که به صورت منظم در تمرین ورزشی خاصی شرکت می کنید، مسئله ای در ورزش کردن به مدت یک ساعت در روز نخواهید داشت. با این حال بسیاری از ما به سبب اشتغال به فعالیت های مختلف، اختصاص 60 دقیقه از اوقات روزانه به ورزش، برایمان مدت زمان طولانی به نظر می رسد. راهکار این مشکل تقسیم کردن مدت زمان ورزش به زمان های کوتاه تر در طول روز است.

همانطور که با خوردن کمی تنقلات می توان از گرسنه شدن جلوگیری کرد، داشتن یک ورزش کوتاه مدت هم می تواند سطوح انرژی را بالا نگه دارد. بنابراین با 15 دقیقه زودتر بیدار شدن و انجام حرکات کششی می توان روز خوبی را آغاز کرد.

15 دقیقه پیاده روی سریع یا دویدن آرام قبل از نهار، مکمل حرکات ورزشی صبح خواهد بود. همین کار را بعد از مدرسه و محل کار نیز دنبال و سعی کنید فاصله بین خانه تا مدرسه را پیاده یا با دوچرخه طی کنید. از پله ها بالا بروید و در فواصل بین کلاس های خود نیز قدم بزنید. بدین ترتیب در مجموع موفق شده اید به راحتی 60 دقیقه تمرین روزانه خود را انجام دهید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در عین حال توصیه می گردد از امروز قدم زدن در فضای آزاد را آغاز کنید، به جای استفاده از آسانسور از پله ها بهره ببرید، به جای استفاده از وسایل نقلیه، از دوچرخه بهره ببرید یا در فواصل کوتاه تر پیاده روی کنید، زمان های تماشای تلویزیون، کار با کامپیوتر و بازی های ویدیویی را محدود کنید، ورزش مورد علاقه خود را انتخاب نموده و به انجام آن بپردازید و مطمئن شوید که فعالیت فیزیکی شما، سبب افزایش ضربان قلب، تنفس بیشتر و ایجاد تعریق می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برای رسیدن به وزن مناسب، روزی 60 دقیقه ورزش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای رسیدن به وزن مناسب، روزی 60 دقیقه ورزش کنید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید