به شرط اینکه خودت هم باشی!

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، مصطفی دنیزلی مردی بسیار دوست داشتنی است؛ مربی بزرگ و پیروز که بعد از پاس و پرسپولیس، این روزها راهنمایی تراکتورسازی را به عنوان سومین تیم ایرانی اش تجربه می نماید.

به شرط اینکه خودت هم باشی!

اینطور به نظر می رسد که تراکتوری ها مربی ترک محبوب شان را پیدا نموده اند و فعلا آقا مصطفی هم از همه چیز در تبریز راضی است. انتظار می رود مثل گذشته تیم او نمایشی تهاجمی داشته باشد و طرفداران فوتبال را به وجد بیاورد؛ مخصوصا شبیه چیزی که در لیگ ششم در پرسپولیس دیوانه وار آن روزها دیدیم. دنیزلی همچنین یک مربی بی باک است که فلسفه های خاص خودش را در فوتبال دارد.

همواره از او جمله ای معروف نقل می گردد با این مضمون که آغاز یک بازی مهم است، اما سرانجام آن مهم تر است. آغاز یک تورنمنت مهم است، اما سرانجام آن مهم تر است. با همین فلسفه هم بود که افندی بازگشت های زیادی را در دوران مربیگری اش رقم زد و مثلا در هفتادوچهارمین داربی تهران به آن شکل خیره کننده استقلال را به زانو در آورد.

حالا هم یکی از همین جملات از قول دنیزلی نقل شده است. سرمربی تراکتور دیروز در مصاحبه ای گفته: هیچ تیمی در هفته دهم قهرمان نمی گردد، مهم هفته آخر است. دنیزلی راست می گوید، اما او باید این نکته را در نظر بگیرد که بالاخره اینجا ایران است و تحمل مردم و رسانه ها زیاد نیست. همین پارسال مالک تراکتورسازی 3 سرمربی عوض کرد که دو تا از آنها آدم های اسم و رسم داری مثل جان توشاک و جرج لیکنز بودند.

بنابراین دنیزلی برای پیاده کردن تفکراتش در تراکتورسازی خیلی وقت ندارد و هر چه زودتر باید نتایج خوب را هم به ارمغان بیاورد. نکته دوم اما کلیدی تر است. افندی در حالی به درستی از اهمیت هفته سرانجامی رقابت ها سخن گفته که اساسا خودش آدم کم حوصله ای است و شاید هفته آخر اصلا در تراکتورسازی نباشد! آقا مصطفی لیگ پنجم در یک قدمی قهرمان کردن پاس تهران بود که با مدیران وقت پاس تهران به مشکل خورد.

در نتیجه او هفته آخر با پاس به اصفهان نرفت، این تیم مغلوب ذوب آهن شد و امیر قلعه نویی اولین قهرمانی اش در فوتبال ایران را با استقلال به دست آورد. همچنین دنیزلی هفته آخر لیگ یازدهم حوصله نداشت با پرسپولیس به اهواز برود؛ بنابراین زودتر از موعد به ترکیه برگشت و راهنمایی سرخ پوشان را در بازی تشریفاتی با فولاد به محسن عاشوری سپرد.

با این اوصاف دنیزلی از بین 3فصلی که در ایران بوده، در 2فصل با وجود تعهد حاضر نشد هفته آخر روی نیمکت تیم هایش بنشیند، حالا خدا به داد تراکتورسازی برسد که کلا نرخ عزل و نصب و آمد و شد در آن بسیار بالا است. بله آقا مصطفی؛ هفته آخر مهم ترین هفته است، مشروط بر اینکه خودت هم باشی!

منبع: همشهری آنلاین

به "به شرط اینکه خودت هم باشی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به شرط اینکه خودت هم باشی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید