سخنگوی وزارت خارجه: ایران از یمن واحد حمایت می نماید

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه متجاوزان به دنبال تجزیه یمن هستند، تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران از یمن واحد حمایت می نماید.

سخنگوی وزارت خارجه: ایران از یمن واحد حمایت می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه بیان کرد جمهوری اسلامی ایران از یمن واحد حمایت می نماید و حفظ وحدت یمن را مسئولیت مشترک همه مردم این کشور می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تحولات اخیر در جنوب یمن گفت: ائتلاف متجاوزان سعودی و اماراتی با همراهی مزدوران آنان که طی پنج سال گذشته با انواع سلاح های پیشرفته و انجام کشتار و ویرانی های فراوان نتوانستند اراده مردم را در هم بشکنند و خود را در برابر روحیه مجاهدت و ایستادگی مردم سراسر یمن شکست خورده می بینند، اکنون در قالب توطئه ای مشکوک به دنبال تجزیه یمن هستند.

سید عباس موسوی توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران همیشه از یمنِ واحد حمایت نموده و حفظ یکپارچگی آن را مسئولیت مشترک همه مردم یمن می داند.

موسوی ابراز امیدواری کرد که با توقف تجاوز ائتلاف سعودی - اماراتی به آن کشور، احزاب و گروههای مختلف یمنی بتوانند با به انتها رساندن گفت وگوهای یمنی- یمنی بر مسائل غلبه نموده و یک دولت فراگیر در سراسر یمن تشکیل دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سخنگوی وزارت خارجه: ایران از یمن واحد حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه: ایران از یمن واحد حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید