گفتگوی تلفنی دبیرکل سیاسی وزارت خارجه نروژ با عراقچی

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، دبیرکل سیاسی وزارت امور خارجه نروژ به صورت تلفنی با معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان درباره روابط دوجانبه، شیوع جهانی ویروس کرونا و تحولات منطقه ای و بین المللی مصاحبه کرد.

گفتگوی تلفنی دبیرکل سیاسی وزارت خارجه نروژ با عراقچی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فناوری و تکنولوژی، توره هاترُم قائم مقام و دبیرکل سیاسی وزارت امور خارجه نروژ امروز چهارشنبه در تماس تلفنی با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان در مورد روابط دوجانبه، سرایت جهانی ویروس کرونا، تحولات منطقه ای و بین المللی مصاحبه و مصاحبه کرد.

عراقچی ضمن اشاره به شیوع گسترده و جهانی ویروس کرونا و ضرورت همکاری کلیه کشورها برای مقابله با آن، به تحریم های غیر قانونی و یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران در این شرایط سخت پرداخت و بر ضرورت برخورد جامعه جهانی با این اقدام غیرقانونی و ضدانسانی آمریکا تاکید نمود.

برگزاری دور آینده نشست مشورت های سیاسی بین دو کشور در اسلو ، تحولات منطقه ای از جمله ابتکار صلح هرمز، برقراری صلح و آشتی در افغانستان، آخرین شرایط عراق و ضرورت تداوم یاری های بشردوستانه به یمن نیز در این تماس تلفنی مورد مصاحبه نهاده شد.

مقام نروژی ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت ایران در امر مقابله با ویروس کرونا به سیاست چند جانبه گرایی کشورش در عرصه جهانی و یاری به نهادهای بین المللی برای تامین سلامت و بهداشت مردم و نیز تداوم رایزنی و مشورت با ایران درخصوص امنیت و ثبات در خلیج فارس و غرب آسیا تاکید داشت.

هاترم از عراقچی برای سفر به اسلو پس از بحران کرونا دعوت به عمل آورد که مورد استقبال او نهاده شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفتگوی تلفنی دبیرکل سیاسی وزارت خارجه نروژ با عراقچی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی دبیرکل سیاسی وزارت خارجه نروژ با عراقچی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید