4 هزار نفر در استان کرمانشاه صاحب شغل می شوند

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، مسعود خاکسار در نشستی خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز یکشنبه در کرمانشاه برگزار گشت، گفت: صندوق کارآفرینی امید با رویکرد پرداخت تسهیلات بدون سود و تنها با اخذ کارمزد 4 درصد در بخش ازدواج و اشتغال به جوانان جویای کار و با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای آنها فعالیت می کند.

4 هزار نفر در استان کرمانشاه صاحب شغل می شوند

خاکسار مشکل بزرگ استان کرمانشاه در زمینه اشتغال را بی رغبتی افراد به کار مشارکتی و گروهی دانست و افزود: در این رابطه محور پرداخت تسهیلات در صندوق امید در بحث گردشگری و کار مشارکتی منجر به اشتغال پایدار است و در این رابطه تفاهم نامه ای با میراث فرهنگی استان در بحث پرداخت تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال به افراد جویای کار در بخش بوم گردشی امضا شده است.

وی از پرداخت 2 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در بخش گردشگری به افراد جویای کار در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: از مهم ترین کارهای ما پرداخت قرض الحسنه ازدواج به جوانان است که در این رابطه از ابتدای سال تا به امروز مبلغ 28 میلیارد و 70 میلیون تسهیلات قرض الحسنه برای 762 مورد ازدواج در استان پرداخت شده است.

خاکسار حداکثر زمان پرداخت تسهیلات ازدواج از مدت ثبت نام تا دریافت را یک هفته بیان نمود و گفت: البته در صورتی که افراد تمام فرایند قانونی کار را رعایت کنند تسهیلات ظرف یک هفته در اختیارشان قرار می گیرد که به هر کدام از زوجین مبلغ 30 میلیون ریال و در صورت بهره مندی از سهمیه شاهد و ایثارگر مبلغ 6 میلیون تومان بر هرکدام از طرفین اعطا می شود.

کسی در صف انتظار دریافت وام ازدواج از صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه نیست

وی با بیان اینکه هم اکنون کسی در صف انتظار دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه نیست، افزود: در 6 ماهه نخست سال گذشته به دلیل کمبود بودجه تنها 390 میلیون ریال تسهیلات به 10 فقره ازدواج در استان پرداخت شد و مجموع اعتبارات در حوزه تسهیلات ازدواج به در سال گذشته نیز 42 میلیون تومان برای 14 فقره ازدواج بود.

خاکسار از تلاش برای جذب اعتبارات بیشتر برای پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان در استان کرمانشاه تا انتها سال اشاره کرد و گفت: در گذشته مبلغ 7 میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات برای 74 زوج دانشجوی دانشگاه آزاد کرمانشاه پرداخت شد و هم اکنون نیز در تلاش هستیم تا امکان پرداخت تسهیلات 10 میلیون تومانی برای زوج های دانشگاه آزاد استان فراهم شود.

رشد 4 برابری اعطای تسهیلات اشتغال زایی به استان کرمانشاه

وی از رشد 4 برابری اعطای تسهیلات اشتغال به استان کرمانشاه خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا به امروز مبلغ 91 میلیارد و 26 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال جوانان در استان پرداخت و در مجموع برای 1154 نفر اشتغال ایجاد شده در حالیکه در 6 ماهه نخست سال گذشته تنها 20 میلیارد و 890 میلیون ریال تسهیلات اعطا شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه در ادامه بیکاری را یکی از معضلات اصلی این استان دانست افزود: سال گذشته مبلغ 213 میلارد و 469 میلیون ریال تسهیلات برای اشتغالزایی 2133نفر در استان پرداخت شد و هم اکنون 7 پله در کاهش بیکاری استان ارتقا یافتیم.

خاکسار بیشترین پرداختی تسهیلات اشتغالزایی در استان کرمانشاه را مربوط به حوزه اشتغال خانگی افراد بیان نمود و گفت: امسال در بحث حمایت از اشتغال خانگی و شرکت های دانش بنیان و پرداخت های زنجیره ای به ویژه در مناطق روستانشین استان اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

وی مشارکت های مردمی در مناطق روستایی استان کرمانشاه را امری لازم در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه دانست و گفت: در طرح های مشارکتی استانداری، بنیاد توسعه و صندوق کارآفرینی امید استان متولی پرداخت تسهیلات و بررسی شرایط متقاضیان است.

مشکل بزرگ اشتغال کرمانشاه نداشتن بازار فروش است

خاکسار نداشتن بازار فروش را مشکل بزرگ اشتغال در استان کرمانشاه دانست و افزود: متاسفانه در زمینه فروش تولیدات با مشکل روبرو هستیم وامید داریم تا با اتخاذ تدابیر چرخه اقتصاد به حرکت درآید.

وی ابراز امیدواری کرد با اعطای تسهیلات قرض الحسنه صندوق کارآفرینی امید تا انتها امسال تعداد 4 هزار جوان جویای کار در استان کرمانشاه صاحب شغل شوند و سعی ما برآن است تا 1 ریال از تسهیلات تخصیص داده شده به استان برگشت داده نشود.

خاکسار ملاک پرداخت تسهیلات قرض الحسته را ایجاد اشتغال پایدار دانست و گفت: بازرسان ما تمام فعالیت های متقاضیان دریافت وام در قبل و حین و بعد از دریافت تسهیلات را رصد کرده و در صورت مغایرت با قوانین، عدم اجرای طرح آنان ثبت و تسهیلات برگشت داده می شود.

وی همچنین به طرح امید اشاره کرد و گفت: در این طرح کسبه و دارندگان جواز کسب در صورت سپرده گذاری در صندوق کارآفرینی امید استان به میزان سپرده خود تسهیلات قرض الحسنه بدون سود و تنها با کارمزد 4 درصد دریافت می کنند و امکان دریافت تسهیلات تا سقف 150 میلیون ریال وجود دارد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه وام های صندوق کارآفرینی امید به هیچ عنوان قابل انتقال نیست، گفت: حمایت از طرح های نوآورانه در دستور کار ما واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "4 هزار نفر در استان کرمانشاه صاحب شغل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 هزار نفر در استان کرمانشاه صاحب شغل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید