صعود چشمگیر والیبالیست های ایرانی در جدول بهترین بازیکنان

به گزارش وبلاگ فناوری و تکنولوژی، مردان والیبال ایران در هفته پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت ها 2022 صعود چشمگیری در جدول بهترین بازیکنان نسبت به هفته نخست این رقابت ها داشتند.

صعود چشمگیر والیبالیست های ایرانی در جدول بهترین بازیکنان

همزمان با خاتمه مرحله مقدماتی لیگ ملت ها 2022 بازیکنان ایرانی پیشرفت چشمگیری در جدول های رده بندی اعلام شده در سایت رسمی فدراسیون جهانی والیبال داشتند و امین اسماعیل نژاد، مهدی جلوه، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، محمدرضا حضرت پور و محمدطاهر وادی در فهرست 10 بازیکن برتر در بخش های امتیازآورترین، بهترین مهاجم، بهترین مدافع، بهترین زننده سرویس، بهترین توپ گیری، بهترین پاسور و بهترین دریافت کننده نهاده شدند.

در خاتمه هفته نخست، امین اسماعیل نژاد رتبه یازدهم امتیازآورترین بازیکن و رتبه نهم بهترین مهاجم، محمدطاهر وادی رتبه چهارم بهترین سرویس و محمدرضا حضرت پور رتبه دهم بهترین دریافت را داشتند، اما همزمان با خاتمه مرحله مقدماتی با عملکرد خوب بازیکنان تیم ملی کشورمان در بسیاری از جدول های رده بندی بهترین بازیکنان شاهد ارتقا و پیشرفت جایگاه بودیم.

به این ترتیب امین اسماعیل نژاد که در خاتمه هفته نخست رتبه یازدهم امتیازآورترین بازیکنان این دوره از رقابت ها را داشت با ارائه بازی خوب در هفته دوم و سوم و کسب 193 امتیاز به رتبه دوم این جدول صعود کرد. این بازیکن 169 حمله، 11 دفاع و 13 امتیاز سرویس کسب کرد تا امتیازی برابر با یوجی نیشیدا از ژاپن داشته باشد و پس از نیمیر عبدالعزیز با 231 امتیاز در رتبه دوم امتیازآورترین بازیکن مرحله مقدماتی لیگ ملت ها قرار گیرد.

اسماعیل نژاد با 26 سال سن تنها تجربه حضور در چهار باشگاه داخلی پیکان، شهرداری تبریز، سایپا و مقاومت شهداب یزد را دارد در حالی که نیمیر 30 ساله تا به امروز در 11 باشگاه مختلف بازی نموده که بعضی از آن ها، چون مودنا معروفیت جهانی دارند. اسماعیل نژاد بعلاوه با 169 امتیاز رتبه دوم بهترین مهاجم را از آن خود کرد. نیمیر عبدالعزیز در این بخش با 191 امتیاز در جایگاه نخست نهاده شد.

در بخش بهترین مدافعان مهدی جلوه با 19 دفاع منجر به امتیاز و میانگین 1.57 درصد در هر بازی، رتبه هشتم را از آن خود کرد. اگر تیم های حذف شده از مرحله مقدماتی را فاکتور بگیریم این بازیکن در میان تیم های حاضر در مرحله نهایی رتبه چهارم بهترین مدافع را به دست آورده است.

میلاد عبادی پور و امیرحسین اسفندیار هر دو با 15 امتیاز به ترتیب در رتبه ششم و هفتم جدول بهترین زنندگان سرویس قرار دارند. جدولی که در هفته نخست از نام ایرانیان خالی بود و اکنون بدون در نظر گرفتن تیم های حذف شده از مرحله مقدماتی، امین اسماعیل نژاد هم با 13 امتیاز سرویس و 1.08 میانگین سرویس در هر بازی رتبه هشتم رده بندی بهترین زننده سرویس را به خود اختصاص داده است.

در جمع بهترین توپ گیر ها هم اگر تیم های حذف شده از مرحله مقدماتی را فاکتور بگیریم، محمدرضا حضرت پور با 50 توپ گیری و 4.17 صدم توپ گیری در هر بازی جایگاه نهم را دارد.

محمدطاهر وادی 199 پاس پیروز و تنها یک خطای پاس در هر بازی داشت و به طور میانه در هر بازی 27.75 درصد در زدن پاس پیروز عمل کرد. این بازیکن در جایگاه دهم جدول بهترین پاسور نهاده شد و با در نظر گرفتن تیم های حذف شده از مرحله مقدماتی به رتبه هشتم جدول صعود می نماید.

محمدرضا حضرت پور و امیرحسین اسفندیار هر دو با 49 امتیاز و در صورت نادیده گرفتن بازیکنان تیم هایی که از صعود به مرحله نهایی بازماندند رتبه هشتم و نهم بهترین دریافت کننده را از آن خود کردند. حضرت پور 26 درصد و اسفندیار 21 درصد پیروزیت در دریافت اول داشتند.

مرحله نهایی لیگ ملت ها 2022 از 29 تیرماه در شهر بولونیا ایتالیا شروع می گردد و تیم ملی والیبال ایران ساعت 23 و 30 دقیقه روز پنج شنبه 30 تیر ماه به وقت تهران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف لهستان خواهد رفت.

منبع: فرارو

به "صعود چشمگیر والیبالیست های ایرانی در جدول بهترین بازیکنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود چشمگیر والیبالیست های ایرانی در جدول بهترین بازیکنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید