وزارت دادگستری آمریکا به دنبال تحقیق از گوگل

به گزارش خبرگزار مهر به نقل از انگجت، طبق گزارش های وال استریت ژورنال و واشنگتن پست از یک منبع ناشناس، وزارت دادگستری آمریکا میخواهد تحقیقات و آنالیز هایی درباره اجرای قوانین آنتی تراست (ضد انحصاری) در شرکت گوگل انجام دهد.

وزارت دادگستری آمریکا به دنبال تحقیق از گوگل

این درحالی است که اتحادیه اروپا تحقیقات مشابهی را در گوگل انجام داد و در نتیجه آن جریمه ای چند میلیارد دلاری برای شرکت معین شد. همچنین در نتیجه تحقیقات آنتی تراست در اروپا، گوگل مجبور شد در این منطقه سرویس کروم و جستجو را از اندروید جدا کند.

در سال 2011 میلادی نیز کمیسیون تجارت فدرال تحقیقاتی در گوگل انجام داد. طبق شرایط تسویه این کمیسیون با گوگل قرار شد این شرکت سیاست های خود را تغییر دهد. اما این نخستین باری است که وزارت دادگستری آمریکا چنین تحقیقاتی را در گوگل انجام می دهد.

هنوز جزئیات زیادی درباره موارد تحت آنالیز در این تحقیق منتشر نشده است. در اواخر سال گذشته ماکان دل رحیم مدیر بخش آنتی تراست وزارت دادگستری آمریکا بیان کرد باید شواهد معتبری از عملکردهای خلاف قانون آنتی تراست وجود داشته باشد تا بخش تحت نظر او بتواند اقدامات اصلاحی را انجام دهد.

اما نکته حائز اهمیت آنکه آماده سازی برای این تحقیقات در حالی انجام می گردد که سیاستمداران مختلفی از جمله سناتور الیزابت وارن خواستار تجزیه شرکت های بزرگ فناوری هستند.

البته هنوز معین نیست احتمال تجزیه شرکت های بزرگی مانند گوگل و فیس بوک وجود دارد یا خیر.

وزارت دادگستری و گوگل هیچکدام به طور رسمی درباره این خبر اظهار نظری نکرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزارت دادگستری آمریکا به دنبال تحقیق از گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دادگستری آمریکا به دنبال تحقیق از گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید